PE - 1. turnaj ZFL 12.10.

V sobotu 12. října 2024 nám začal nový soutěžní rok a to turnajem O pohár starosty Postřelmova pro kategorii přípravka a elévy. Naši hráči odehráli v Postřelmově velmi krásná bojovná utkání!

PŘÍPRAVKA

Sestava: Tomáš F., Emička H., Ondřej H., Nikol K., Štěpán M., Thea M., Jeroným U., Matěj U. a Kristy Ž.

Sokol Zábřeh : WORMS Postřelmov     6:4 a 5:0

Sokol Zábřeh : Sokol Tovačov               5:2 a 12:0

Bohužel se na turnaj přihlásily jen tři týmy – Zábřeh, Postřelmov a Tovačov - proto se udělal dvoukolový turnaj, tudíž každý s každým se potkal dvakrát.

Na turnaj jeli z našeho klubu všichni, kdo projevili zájem. V prvním kole jsme hledali vhodnou kombinaci trojic a jejich působení na hřišti. Ve druhém kole si ty trojice krásně sedly a odměnily se nejen vítězstvím celého turnaje, ale dokonce se jim podařilo neinkasovat. Všechny děti hrály s nasazením, co nepředvedly na začátku zápasu, dohnaly to během turnaje. Tým táhl za vítězství Tomášek jako správný kapitán. Pochvalu si zaslouží všichni, zejména nováčci za jejich odvahu hrát.

Dětem děkujeme za jejich prezentaci našeho klubu a těšíme se na další zážitky s nimi :)

ELÉVI

Také do kategorie elévů jsme vzali všechny děti, které měli o turnaj zájem. A protože v letošní sezoně nemáme o hráče nouzi, mohli jsme postavit dva týmy. Jsme moc rádi, že jsme nemuseli týmy dělit na Zábřeh A a B nebo Zábřeh 1 a 2. Ale díky nové sadě krásných, modrých dresů, které nám zakoupila firma FilMat, jsme mohli týmy pojmenovat na žlutí a modří. Tentokrát trenéři Radek Havlíček a Honza Pavlů sáhli po jiném složení, než jsme tomu byli zvyklí loni - složili dva herně vyrovnané týmy.  Do turnaje jsme dokázali zapojit i úplné nováčky, kteří se nové výzvy nezalekli.  Že se nám vyrovnanost opravdu povedla, dokazuje výsledek utkání mezi zábřežskými týmy, kdy žlutí golem v poslední minutě rozhodli o výhře 4:3. Věřili jsme v parádní výsledky, bohužel na pohár ani jeden tým nedosáhl. Střelecká smůla nás provázela celým turnajem. Často jsme trefovali velké brankáře soupeřů nebo stříleli do brankových konstrukcí. V jednom utkání dokonce šestkrát.

ŽLUTÝ TÝM

Sestava: Jasmína H. (G), Bart P. (G), Eliška Č., Adriana Ž., Nela P. (C), Štěpán K., Filip Č., Erik H.

Sokol Zábřeh : WORMS Postřelmov    5:3

Sokol Zábřeh : Sokol Zábřeh MODŘÍ    4:3

Sokol Zábřeh : Sokol Tovačov              0:4

MODRÝ TÝM

Sestava: JasmínaH. (G), Bart P. (G), Theodor K., Filip M., Marek L., Marek Ch., Tereza H., Filip U., Rupík U.

Sokol Zábřeh : Sokol Tovačov              4:4

Sokol Zábřeh : Sokol Zábřeh ŽLUTÍ     3:4

Sokol Zábřeh : WORMS Postřelmov    2:3

Všechna utkání obou našich týmů byla vyrovnaná. Hráči ze sebe museli vydat maximum hned od samého začátku hry a do poslední minuty nebylo jisté, kdo zápas vyhraje. Jedinou výjimkou byl poslední zápas žlutých s Tovačovem. Tovačovský tým má k dispozici velmi šikovné hráčky hrající za Olomouc a tým žlutých už nejen herně, ale i fyzicky na ně neměl. Ač bojovali jako lvi, souboj o první místo prohráli.

Ani jeden tým se nemá za co stydět - výkony všech týmů byly poměrně vyrovnané. Jen herní zkušenosti nováčkům chyběly, aby byli ve hře více vidět. Ale proto turnaje pořádáme, aby zkušenosti získávali a hráčsky rostli. I elévové si zaslouží velkou pochvalu, trenéři byli spokojení a mají teď lepší představy o tom, na čem mohou opět pracovat na trénincích.

První turnaj v sezóně 2024/2025 máme již úspěšně za sebou. Bohužel se sešlo málo týmů, ale i tak se turnaj vydařil – nejen výsledkově, ale i děti byly spokojené, což je vždy cíl napříč všemi sporty. Většina hráčů bude následující dva dny bolavá. Někteří to hlásili už večer po turnaji :). Ale my sportovci víme, že to je ta správná bolest. Slovo BOJOVNOST nejlépe vystihuje trávě tento turnaj.

Hana Pokorná, Jan Pavlů