Open air v Troubelicích

V sobotu 8. června TJ Orel Troubelice pořádal venkovní turnaj pro hráče ročník 2007 a mladší.

Tento turnaj jsme pojali jako zkušební hru před brněnským turnajem HOG, který se odehraje od čtvrtka 20. 6. do neděle 23.6. Proto se turnaje zúčastnili jen ti hráči, kteří jedou na HOG. Na letošní brněnský turnaj jsme se nakonec spojili s hráči z Asperu Šumperk.

Počasí přálo, bylo slunečno a bezvětří. Hrálo se na tartanovém povrchu, což pro golmany není zrovna optimální povrch na přesuny, systémem 4+1 a každý s každým v čase 1x 10 min (superhrubý čas).

Sestava: Jan B., Václav Č., Jan D., Matěj Ch., Klára O., Kryštof V., Erik H., Jan P., Lukáš S. a Matěj B. (G)

Hráči byli rozděleni na zábřežskou a šumperskou lajnu a nyní bylo na nich, aby ukázali své herní kvality a my trenéři mohli vyhodnotit, co ještě doladit do HOG.

Zápasy:

Zábřeh vs Postřelmov 2:1

Branky: Lukáš S., Erik H.

První zápas, první herní zkušenosti s povrchem, rozkoukávání se.

Zábřeh vs Troubelice 2:3

Branky: 2 Lukáš S.

Soupeř nám utekl o 3 branky, ale i přesto naši hráči stihli v tak krátkém hracím čase ještě odpovědět a stáhli jsme to až na kontaktní branku. Další branku už se nám nepodařilo vstřelit, ale věříme, že kdyby hrací čas byl delší, dokázali bychom zápas zdramatizovat.

Zábřeh vs Tovačov A 7:0

Branky: 2 Jan P. a Matěj Ch., 1 Lukáš S., Erik H. a Jan B.

Zápas, který režírovali naši hráči. Dokonce se zde našel prostor k prohození svých postů – beci do útoku a útok do obrany.

Zábřeh vs Tovačov B 3:3

Branky: 2 Jan P., 1 Matěj Ch.

V tomto zápase se projevovala únava z horka, pomalá reakce na návrat do obrany. Za remízu jsme ale rádi.

Zábřeh vs Droždín 0:2

Jediný zápas, ve kterém jsme nevstřelili branku. Bez ní se těžko vyhrává. To, co nám šlo v předchozích zápasech, zde jsem tahali za kratší konec. Střelba mimo bránu nebo do gólmana, míček sjížděl a nahrávky byly nepřesné. Hrálo se před polednem a na našich hráčích bylo hodně znát, že toho mají dost.

Nakonec pro nás zbylo třetí místo. S výkonem hráčů i brankáře jsme spokojení, snad se bude podobně dařit i v Brně :) Hrací čas byl velmi krátký na to, aby se posoudilo, jak hrajeme. Nicméně ukázalo nám to, co je potřeba ještě doladit (herní komunikace a rychlejší reakce na změnu hry).